Ważny mecz w czołówce tabeli !

W sobotę, 22 kwietnia rozegraliśmy wyjazdowy mecz z Jordanem Zakliczyn w Winiarach. Od początku wiedzieliśmy, że nie mamy do czynienia z słabym klubem, mimo że w pierwszej rundzie wygraliśmy 5:1. Jordan zakończył rundę jesienną z taką samą ilością punktów jak Staw, lecz mieliśmy przewagę w bilansie bramkowym.

W pierwszej połowie nie strzelono żadnej bramki, lecz stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji do strzelenia gola. Jak i również Jordan zagrażał bramce Stawu po strzałach z rzutów wolnych w obrębach 16, a 18 metra.

Dopiero w drugiej połowie, gdy Adam Nalepa urwał się obrońcom w 50 minucie, a następnie został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował 11-stkę. Karnego pewnie strzelił Dominik Sałach, gdzie bramkarz go wyczuł, lecz Dominik oddał mocny strzał w lewą boczną siatkę i padł gol na 1:0 dla Stawu. Jordan w 60 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkarz Jordanu bardzo dobrze skierował piłkę w stronę bramki, piłka odbiła się od słupka i padł gol. Wynik 1:1 utrzymywał się do 78 minuty, gdzie kolejna bramka na 2:1 wpadła dla Jordanu. Staw gdyby przegrał mógłby stracić szansę na awans. Nadeszła 90 minuta, sędzia doliczył 4 minuty. Do rzutu rożnego podszedł Kamil Sałach, po dośrodkowaniu w polu karnym zrobiło się zamieszanie i skierował piłkę do bramki Szymek Dziedzina w 94 minucie, ratując Staw na remis. Tą bramką sędzia zakończył mecz. Emocji nie brakowało !

Bramki: Dominik Sałach (50'), Szymon Dziedzina (90+4')